Spoločnosť bola založená už v roku 1987 na severe Slovenskej republiky, na poľsko-českom pohraničí. V oblasti severného Slovenska má strojárska výroba dlhodobú tradíciu, čomu zodpovedá komplexná infraštruktúra od učňovského školstva, odborných vysokých škôl až po celkové zameranie priemyslu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.delta-ml.sk/sk/firma#sigProId5bc9652891

Spoločnosť Delta-ML, s.r.o. bola od vzniku orientovaná na výrobu dielov pre poľnohospodársku techniku – rezačky, kosačky a kombajny v rámci skupiny Fortschritt Landmaschinen. Hlavné zameranie výroby bolo na rýchlo sa opotrebujúce diely rezacích častí strojov (nože, kosy, palce žacej lišty a časti pohonu rezacieho systému). Postupne sa výroba rozšírila o zložitejšie časti strojov ako variátory pre plynulú zmenu otáčok, mlátiace a rezacie časti strojov, prevodovky a reduktory. S rozširujúcimi sa výrobnými možnosťami sa firma začala zaoberať aj zákazkovou kooperačnou výrobou.

V súčasnosti spoločnosť Delta-ML, s.r.o. patrí medzi stredné výrobné podniky. Zamestnáva 40 výrobných a technických pracovníkov s dlhoročnými skúsenosťami a neustále investuje a vychováva novú generáciu pracovníkov a technikov.

Svoje výrobky dodávame do 18 krajín Európy a Ázie. Hlavní obchodní partneri spoločnosti sa nachádzajú na východných trhoch (Ukrajina, Bielorusko, Rusko, Kazachstan...). V poslednej dobe sa spoločnosti darí častejšie nadväzovať obchodno-výrobné vzťahy aj so západnými firmami, ktorým dokážeme ponúknuť našu vysokú operatívnosť, kvalitu a zaujímavú cenu našich výrobkov.

História spoločnosti Delta-ML, s.r.o.

 • Rok 1987
  Pridružená výroba JRD Olešná – Potôčky – začiatok výroby pod licenciou Fortschritt Landmashinen DDR
 • Rok 1992
  Odkúpenie pridruženej výroby Potôčky výkonným riaditeľom Ing. Cyrilom Mestickým a obchodným riaditeľom Ing. Mariánom Lorekom.
 • Rok 1997
  Transformácia spoločnosti Delta s.r.o. na Delta-ML, s.r.o. a rozšírenie spoločnosti o prevádzku Podvysoká.
 • Rok 2010
  Zmena spoločníkov Ing. Mestický Martin (riaditeľ/konateľ) a Mgr. Mestická Katarína (konateľ)